Nerušená dovolená v srdci jižní Moravy

Uvažujete, kam pojedete letos na dovolenou? Někteří z vás určitě zavítají někam k moři, jiní dozajista stráví dovolenou v naši krásné domovině. Pakliže se rozhodnete pro tuzemskou dovolenou, nebudete litovat. Neboť naše rodná země, přestože nedisponuje žádným mořem, má toho stále co nabídnut. Pořád je zde co objevovat. Nemyslíte si to taky?

Česká republika se může pochlubit nejenom hezkou přírodou, ale i pestrou historií, znamenitými památkami, výjimkou ovšem není ani bohaté kulturní a společenské dění. Přičemž některé přírodní a kulturní pamětihodnosti nám mohou závidět i některé státy. Dodnes v několika oblastech přetrvávají tradiční zvyky, které si lidé předávají z generace na generaci. Tyto místní zvyklosti jsou vskutku zajímavé.

V našem vnitrozemském státě naleznete spoustu krásných oblastí, které byste si neměli nechat ujít. Nejatraktivnější z nich je přece turistický region Jižní Morava, který je známý zejména svými úrodnými vinicemi a sady, bohatým folklorním životem, překrásnými zdobenými kroji. Nicméně je to ideální destinace, ve které zažijete mnoho nezapomenutelných zážitků. Nachází se zde vinařské a cyklistické stezky, unikátní jezera, přehrady a lesy. Za nejvýznamnější metropolitní město jižní Moravy je pokládáno Brno, ve kterém můžete navštívit hrad a pevnost Špilberk, hrad Veveří, brněnské podzemí, katedrálu svatého Petra a Pavla, Starobrněnský klášter, Palác šlechtičen či jiné památky. Pokochat se rovněž můžete krásnými funkcionalistickými stavbami, upravenými parky, sochami či památníky. Na to abyste poznali toto univerzitní město, Vám rozhodně nebude stačit jeden den. To nám vskutku věřte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>