Fantastická dovolená v Řecku

V současné době v Řecku probíhají neoblíbené reformní kroky, přesto do této destinace míří stovky turistů, kteří zde zažijí mnoho krásných dní.

Jedině v Řecku objevíte hornaté oblasti, které jsou pokryty různými stromy. Zatímco nížinatá část je zarostlá zelení. Standardně zde rostou jak unikátní léčivé byliny, keře a jiné úžasné rostliny. Vykytují se zde zemědělské oblasti, kde se perfektně daří vinné révě, datlím, fíkům a pomerančům. Samozřejmostí je zde i krásné pobřeží lemované písečnými plážemi a vlnící blankytně modré moře.

Právě v této destinaci na vás čeká mnoho zajímavého vyžití, jako je kupříkladu koupání, jachting, potápění, paragliding, rybaření, jízda na šlapadle. Vyzkoušet můžete bezvadnou adrenalinovou zábavu v podobě jízdy v terénním voze. Skvělá je i projížďka na koni. Mimo vodních sportů je zde i místo pro golf.

Dále zde natrefíte na vskutku rozsáhlé architektonické pamětihodnosti z dob antiky, jako je například Parthenón na Akropoli, sportoviště Olympia, antické městečko Delfy, palác Knóssos na Krétě či Lindos na ostrově Rhodos.

Nepřehlédněte: Další tipy na výlety v Řecku najdete v našem článku

Ochutnáte řecké lahodné pokrmy z darů moře, vynikající pečivo, krajové speciality, sladkosti, zdejší víno, kávu nebo alkoholický nápoj.

Nakonec dozajista zavítáte na tržnici, kde si odtamtud odnesete řadu výborných suvenýrů. K nejtradičnějším patří dřevěné vyřezávané produkty, keramika, sošky, korálky, ručně tkané přehozy, jemně vyšívané ubrusy, luxusní krajky, kožené výrobky, voňavé koření, džemy, likéry, sýry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>