Cestujeme do Itálie

Krásu Itálie si naplno užijete v letních měsících, kdy teploty vystoupají až k třiceti stupňům. V některých oblastech se mohou vyskytnout teploty přesahující třicítku. Nicméně tuto destinaci navštívit můžete celoročně a to od jara do zimy.

V létě tu na vás čekají vodní radovánky, relaxace na pláži a koupání v moři, v zimě si budete jistojistě užívat sněhovou nadílku a to především v oblíbených lyžařských střediscích. Tu a tam se nepochybně vydáte prozkoumávat nějaké ty tajemné místa či architektonické skvosty.

Bez problémů se zde domluvíte italsky, anglicky a německy, výjimečně i francouzsky. V různých částech Itálie můžete zaslechnout i italská nářečí, jako je například abruzzský, apulský, cicolansko-reatonsko-aqualský, lazijský, moliský, piemontský, toskánský, sardinský, umbrijský dialekt.

V italských restauračních zařízeních se spropitné nedává, protože je již započteno v celkové ceně. Obvykle činí zhruba patnáct procent. Zatímco hotelovému personálu a taxikářům neopomeňte dát spropitné.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>